Gabrysia mieszka w Sanoku. Jest pogodną, dzielną dziewczynką. Gdyby nie blizny, nikt, patrząc na nią, nie domyśliłby się, ile przeszła w ciągu niespełna 4 lat życia.
GabrysiaUrodziła się 18 marca 2009 r. Po niespełna godzinie okazało się, że  ma bardzo poważną wadę serca – pojedynczą (lewą) komorę serca ze zwężeniem  tętnicy płucnej. W dwunastej dobie życia przeszła pierwszą operację w Górnośląskim Centrum  Zdrowia Dziecka w Katowicach, po której jej stan znacznie sie pogorszył – miała niewydolność krążeniowo-oddechową, infekcję krwi i zapalenie płuc. Jednak przeżyła. Już w grudniu 2009 r. przeszła kolejną operację – poszerzono i zespolono obie gałęzie tętnicy płucnej. W lutym  i wrześniu 2012 r. wykonano dziewczynce cewnikowanie serca, w wyniku którego stwierdzono podwyższone ciśnienie i opór w krążeniu płucnym. Podjęto leczenie. W międzyczasie udrożniła się u niej dodatkowa, lewa żyła główna. Konieczna była kolejna operacja, zamykająca tę żyłę…


Gabrysia ma zostać poddana jeszcze jednej, koniecznej dla niej operacji usunięcia szczątkowej prawej komory serca, jednak zanim to nastąpi,  znów czeka ją cewnikowanie, by lekarze mogli ocenić, czy  stan zdrowia dziewczynki pozwoli na tę poważną ingerencję chirurgiczną.


Niestety, częste wyjazdy do kliniki i koszty leczenia dziecka znacznie przekraczają finansowe możliwości rodziców Gabrysi. Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Dziewczynka ma ogromną szansę na wyleczenie. Ta świadomość jest największą nadzieją dla niej i jej rodziców.

Nr konta: 15 8642 1184 2018 0037 4228 0001 tytułem: DLA Gabrysi Kuczmy

2014-12-23T12:09:21+00:00