Ponad 50 kolejnych dawców szpiku kostnego zarejestrowano w czasie „Pikniku z Dobrą Nutą” zorganizowanego w ostatni weekend w Polańczyku przez Fundację Czas Nadziei.

Fundacja Czas Nadziei nie ustaje w wysiłkach rejestracji dawców szpiku kostnego. 28 lipca  b.r. dzięki fundacji do centralnego rejestru potencjalnych niespokrewnionych dawców trafiło 90 osób. Fundacja rejestrowała ich podczas pikniku charytatywnego zorganizowanego w Ustrzykach Dolnych przez ratowników medycznych.

W Polańczyku rejestracja dawców odbywała się podczas pikniku zorganizowanego przez fundację z myślą o  2-letnim Bartusiu z Rudy Śląskiej, u którego kilka miesięcy temu zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T. Jedynym ratunkiem dla chłopca jest przeszczep szpiku kostnego. Krewni dziecka nie mogą być dawcami, dlatego szuka się dawcy niespokrewnionego. Do tej pory go nie znaleziono. Dzięki działaniom fundacji zwiększa się szansa znalezienia dawcy.
Rejestrowali się ludzie z całej Polski – podkreśla Rafał Jasiński, szef Fundacji Czas Nadziei.

Oprócz tego fundacja zbierała pieniądze na pomoc jej podopiecznym.

Jak na piknik przystało nie zabrakło muzyki, oraz zabaw i gier dla dzieci. W sobotę z koncertem wystąpili:  kapela ludowa Kamraty,  z Sanoka, zespół Reggeneracja z Ustrzyk Dolnych  oraz grupa z Ukrainy LARZ RELLER BAND. Po koncertach czas umilał DJ Killer.

W niedzielę wystąpiła kapela podwórkowa Biesiada działająca przy GOK w Sanoku, a potem dzieci bawiły się na „szalonej dyskotece”. Wieczorem zagrał zespół „Koko” z Leska.
Bardzo nas cieszy, że w zabawie wzięło udział tak dużo dzieci, gdyż swoja ofertę kierujemy zarówno do dorosłych, jak i do najmłodszych – dodaje Rafał Jasiński.

DSC_9783 DSC_9787 DSC_9796 DSC_9798 DSC_9800 DSC_9801 DSC_9803 DSC_9804 DSC_9806 DSC_9811 DSC_9812 DSC_9814

 

2013-08-07T09:22:38+02:00