W niedzielę 19 czerwca w Jankowcach k/Leska odbył się niezwykły Festyn. Mieszkańcy zbierali fundusze na rehabilitację 10-cio letniej Zuzi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi udało się zebrać pieniądze na wyjazd Zuzi z mamą na turnus rehabilitacyjny.  DZIĘKUJEMY!!!

Zuzia jest podopieczną naszej Fundacji.

Zuzia

WIĘCEJ O ZUZI:

Witam, nazywam się Zuzanna Kseniak, dla przyjaciół Zuźka;)

Urodziłam się 01 maja 2006 roku.  Mieszkam w Jankowcach razem z moimi rodzicami z którymi uwielbiam spędzać czas, i których bardzo kocham. Wszystko mogłoby być dobrze, gdybym tak szybko nie śpieszyła się na ten świat. Urodziłam się zbyt wcześnie w 24 tygodniu ciąży. Lekarze dzielnie walczyli o moje życie. Teraz to moi Rodzice przez cały czas walczą, aby żyło mi się lepiej. Mam czterokończynowe porażenie mózgowe. Mój stan zdrowia powoduje, że cały czas ktoś musi być przy mnie, pomagać mi we wszystkich czynnościach, ponieważ nie potrafię chodzić, ani nawet samodzielnie siedzieć. Moi rodzice robią wszystko, abym mogła oglądać i poznawać mój mały świat, zabierają mnie na spacery moim super, wygodnym wózkiem. Zapisali mnie nawet do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesku, gdzie mam wielu przyjaciół.  Nie potrafię też mówić, ale swoim uśmiechem i ciepłym spojrzeniem pokazuje jak bardzo wszystkich kocham!!! Bardzo lubię słuchać muzyki, mam nawet swoje ulubione utwory, przy których aż chce się tańczyć. Niestety niedowład obejmuje całe moje ciało, coraz częściej występuje u mnie wzmożone napięcie mięśniowe, które bardzo utrudnia ubieranie mnie, karmienie, czy też zabawy z rodzicami. Dlatego tak ważna jest dla mnie systematyczna, ciągła rehabilitacja, na którą potrzebnych jest dużo pieniążków i w związku z tym proszę Was o pomoc.

 

„… Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń…”
Zuzia ma utworzone specjalne subkonto. Możesz pomóc wpłacając choćby najmniejszą kwotę pieniędzy.

W imieniu Rodziców, Zuzi oraz całej rzeszy Przyjaciół dziewczynki – bardzo dziękujemy!

PBS Bank 09 8642 1184 2018 0037 4228 0012

2016-06-21T09:15:20+02:00