Fundacja Czas Nadziei zaprasza na XXVI edycję COUNTRY W BIESZCZADACH.

W czasie trwania pikniku Fundacja będzie prowadzić rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Prowadzona będzie kwesta na rzecz podopiecznych fundacji.

Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim oraz organizatorów.

Country w Bieszczadach

piknikOdbywająca się co roku, cykliczna impreza,  pod nazwą Country w Bieszczadach ma formę festiwalu, podczas którego występują zespoły grające muzykę country. Festiwal trwa dwa dni. Towarzyszy mu Międzynarodowy Zlot Motocyklowy z pokazami sprawnościowymi, paradą motocykli. Dodatkową atrakcją są przejażdżki konne oraz kiermasz gadżetów.
Wszystko zaczęło się… blisko 20 lat temu, kiedy do Leska, ktoś przysłał kasety magnetofonowe z Ameryki z muzyką country. Muzyka ta znalazła uznanie wśród mieszkańców Leska i szybko zdobyła wielu zagorzałych fanów. Do tego małego miasteczka zaczęli przyjeżdżać polscy muzycy związani z country: Tomek Szwed, Lonstar, Paweł Bączkowski. Początkowo występowali w różnych miejscach – w prywatnych mieszkaniach, na działce przy ognisku, pod Leskim Kamieniem. Później BDK zadecydował, że obejmie patronatem tę imprezę. I tak już zostało. Rok rocznie do Leska zjeżdżają się fani tej muzyki, aby wspólnie się bawić i fetować. Celem realizacji tego zadania jest promowanie pozytywnego wizerunku Bieszczadów, oraz popularyzacja muzyki country, która doskonale wkomponowuje się w bieszczadzkie klimaty.

źródło:  Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku

 

 

2013-07-04T09:53:23+02:00