Lenka jest drugą córką Magdaleny i Jakuba z Sanoka. Rodzice piszą o Lence: „Ma niezwykły uśmiech, którym zaraża wszystkich dookoła, oczy koloru fiołkowego oraz piękne gęste i długie włosy. Wyglądem przypomina Efla i trochę też taka jest: słodka, a zarazem tajemnicza, spontaniczna, wrażliwa, ale i trudna.” 

Lena w przyszłości chciałaby być lekarzem weterynarii. Jej pasją są konie.

Niestety Lenka od urodzenia jest dzieckiem słabowidzącym, jednoocznym. Lekarze zdiagnozowali u Lenki witreoretinopatię oka prawego oraz choroby współistniejące takie jak oczopląs, dysplazja tarczy oka lewego, zez jawny i rozbieżny. Dziewczynka ciągle jest diagnozowana i leczona przez poradnie specjalistyczne takie jak: endokrynologiczna, okulistyczna, genetyczna, neurologiczna. Dodatkowo w listopadzie 2019 r., podczas wizyty w poradni okulistycznej okazało się, że Lenka nie widzi ponieważ odkleiła się jej  siatkówka oka lewego (do tej pory nim widziała).

W grudniu Lenka przeszła bardzo ciężką operacje opasania twardówki w celu ratowania wzroku. Lekarze podejrzewają u niej również zespół o podłożu genetycznym, który należy potwierdzić badaniami. Rokowania nie są optymistyczne. Lenka choruje na ciężką i bardzo podstępną chorobę oczu, która w przyszłości może prowadzić do całkowitej ślepoty.

Obecnie Lenka słabo widzi, nie chodzi do szkoły i nie spotyka się ze swoimi koleżankami i kolegami
z klasy (nad czym bardzo ubolewa). Ma indywidualne nauczanie w domu.

By Lenka mogła się dalej uczyć potrzebuje specjalistycznego sprzętu do nauki pisma Braille’a (maszyny oraz programu Sally Mangold), który niestety jest bardzo drogi

Maszyna plus osprzęt i potrzebne komponenty to wydatek około 25 tys zł!

W imieniu Lenki i jej Rodziców serdecznie prosimy o pomoc!

Subkonto Lenki w Fundacji Czas Nadziei:

68 8642 1184 2018 0037 4228 0017

100% środków zgromadzonych na tym koncie będzie przeznaczone dla Leny

2020-02-24T13:46:12+01:00